Czym jest Podologia?

Podologia to dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Zabiegi podologiczne wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia.

Zabiegi podologiczne przeznaczone są przede wszystkim dla osób ograniczonych ruchowo, dotkniętych chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca). Osobami z wadliwym ustawieniem stóp oraz deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze). A także z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, nagniotkami, brodawkami, a także wrastające, grzybicze paznokcie, pocące się stopy czy pękające pięty. oraz stany zapalne płytki paznokcia.

Co to jest Podologia?

Podologia to diagnozowanie oraz leczenie zmian skórnych oraz płytki paznokciowej w szczególności na stopach.

Zajmujemy się profilaktyką i leczeniem chorób stóp osób którym doskwierają wrastające paznokcie, bolesne odciski, nagniotki, modzele czy pękające pięty.

Ponadto zgłaszają się do nas osoby z przewlekłymi infekcjami grzybicznymi, wirusowymi i bakteryjnymi. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na występowanie zmian rogowych w obrębie podeszwy stóp oraz płytek paznokciowych. W większości przypadków wynikają one z nieprawidłowego ustawienia kończyn dolnych, obciążania stóp podczas chodzenia oraz innych problemów z biomechaniką kończyn dolnych.

Najczęstsze problemy z którymi zgłaszają się do nas klienci i klientki!

Problemy ze skórą stóp:
 • brodawki wirusowe,
 • zrogowacenia (odciski, modzele, nagniotki),
 • pękające pięty,
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje grzybicze,
 • nadmierna potliwość,
 • wiele innych.
Problemy z płytką paznokciową:
 • wrastające paznokcie,
 • odklejanie się płytki paznokciowej – Onycholiza
 • paznokcie pogrubione,
 • paznokcie rurkowate,
 • rekonstrukcja płytki paznokciowej,
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje grzybicze,
 • wiele innych.

Wrastający paznokieć?

Wrastający paznokieć. Bolesna i powszechna dolegliwość, która polega na wrośnięciu płytki paznokcia w otaczającą go skórę. Schorzenie to jest uważane za jedną z najczęstszych problemów stóp, dotyczących głównie paznokcia palucha. W wielu przypadkach wrastaniu płytki paznokcia w skórę towarzyszy bolesny stan zapalny oraz infekcja bakteryjna.

Najczęstszą przyczyną wrastającego paznokcia jest nieprawidłowe obcinanie i nadawanie nienaturalnego, zaokrąglonego kształtu, ale również spowodowane urazem lub niewłaściwym doborem obuwia. Warto pamiętać, że w ten sposób przyczyniamy się do zaburzenia wzrostu płytki paznokcia, a w konsekwencji rozdwajania się i wrastania paznokcia w skórę. 

Co to jest Klamra Podologiczna?

Ulga dla Twoich stóp!

Jeszcze do niedawna bardzo powszechnie powielany był mit, iż jedyną metodą na wrastające paznokcie jest chirurgiczne usunięcie. Na szczęście obecnie mamy bardziej nowoczesną i mniej urazową metodę leczenia czyli korygujące klamry podologiczne.

Alternatywą dla bolesnego zabiegu chirurgicznego jest ortonyksja czyli korekta wrastającego paznokcia, Korektę taką robi się przy pomocy klamer UniBrace. Przynoszą one natychmiastową ulgę, a dodatkowo mogą być stosowane u diabetyków oraz u dzieci.

Klamry powodują spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym niwelują dolegliwości. Zapobiegając ponownemu wrastaniu paznokcia w skórę.

Jak robi się Rekonstrukcję płytki paznokciowej?

Proteza metodą Unguisan! 

 

To metoda, która pozwala w łatwy sposób zrekonstruować paznokieć oraz uzupełnić ubytki i braki w paznokciu. Po dokładnym połączeniu dwóch preparatów Unguisan: proszku i utwardzacza powstaje plastyczna masa, którą nakładamy na rekonstruowany paznokieć. Już po kilku minutach masa zastyga i przybiera kolor naturalnego paznokcia.

Podologia w MagStudio Zalasewo
Podologia w MagStudio Zalasewo

Problemy z jakimi zgłaszają się do naszego salonu klientki oraz klienci wymagają holistycznego podejścia ze strony podologa. Ale także jego ogromnej i wszechstronnej wiedzy. Podolog powinien charakteryzować się również ogromną empatią oraz zrozumieniem dla każdego. Dlatego do naszego salonu podologicznego w Zalasewie zgłaszają się kobiety z dolegliwościami stóp, ale również coraz więcej mężczyzn.

Zmiany z jakimi borykają się nasze klientki oraz klienci często są powodem wszelkich kompleksów, które wynikają z ogólnego przeświadczenia, że wszystkie zmiany zabarwienia lub struktury płytki paznokciowej są wynikiem grzybicy lub ich zaniedbania. Zmiany grzybicze występują niezwykle rzadko i często spowodowane są zbyt intensywnym dbaniem o płytkę paznokciową i częste pozbywanie jej warstwy ochronnej. Dodatkowo duży wpływ ma również obniżona odporność organizmu, nadpotliwość lub częste korzystanie z miejsc publicznych, w których nasze stopy mają bezpośredni kontakt z miejscami gdzie występuje wysoka wilgotność powietrza. Takie miejsca jak właśnie sauna czy basen są idealnymi miejscami do rozwijania się grzybów. 

Zmiany skórne pojawiające się na podeszwach stóp lub na jej bocznych krawędziach również w większości przypadków wywołane są nieprawidłową biomechaniką chodu. Nieprawidłowe obciążanie stóp może wywoływać zmiany rogowe poprzez mechanizmy obronne skóry i nacisku główek kości znajdujących się pod nią.

Podsumowanie

Podologia to niezwykle potrzebna i poszukiwana dziedzina w kosmetologii. Nasze stopy, chociaż czasami bardzo lekceważone muszą nosić nas przez całe życie i potrzebują od nas jak najlepszej opieki oraz profilaktyki. Niestety wiedza na temat odpowiedniej pielęgnacji stóp nadal jest jeszcze niedostateczna.
Dlatego to certyfikowany podolog powinien edukować pacjentów i rodziców małych pacjentów już od najmłodszych ich lat jak prawidłowo dbać o swoje stopy by nie stwarzały nam problemów.

Umów się na konsultację już dziś!

Rekonstrukcja paznokcia Magstudio (1)
Usuwanie odcisków MagStudio
Modzel MagStudio
Podologia MagStudio Zalasewo (1)
Podologia MagStudio Zalasewo (1)
Podologia MagStudio Zalasewo (1)
Podologia w MagStudio Zalasewo
Podologia w MagStudio Zalasewo
Podologia w MagStudio Zalasewo
Podologia w MagStudio Zalasewo
Podologia w MagStudio Zalasewo
Rekonstrukcja paznokcia Magstudio (1)
Odcisk MagStudio
Rekonstrukcja paznokcia Magstudio